Fudbalski spektakl na Sent Džejms Parku: Njukasl savladao Vest Hem

Njukasl je na Sent Džejms Parku uspeo da savlada ekipu Vest Hema rezultatom 3:2 u okviru 32. kola Premijer Lige.

Ovim porazom „čekićari“ su svoju četvrtu poziciju doveli u pitanje, dok su sa druge strane, „svrake“ odmakle od zone ispadanja i sada se nalaze na 15. poziciji.

Drama je počela u finišu prvog poluvremena nakon greške Krega Dovsona koji je napravio oštar faul nad Džoelintonom nakon čega je sudija Kevin Frend pustio prednost. U naletu je bio Sent Maksimin koji je prvi došao do lopte i uputio šut prema golu Lukaša Fabijanskog. Poljskom golmanu zasmetao je štoper Isa Diop koji je nesrećno pospremio loptu u svoju mrežu za vodstvo domaćih. Nakon gola sudija Kevin Frend je naknadno Dovsonu pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton, te je Vest Hem ostao sa deset igrača.

Domaći su već nakon pet minuta uspeli da iskoriste igrača više te su nakon kornera i greške golmana Fabijanskog uspeli da povećaju prednost na 2:0. Strelac je bio Džoelinton.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli na sve ili ništa, što se u 73. minuti pokazalo kao ispravno. Isa Diop se iskupio za grešku iz prvog poluvremena, te je odličan centaršut Džeroda Bovena, glavom pospremio u mrežu Njuke. Nakon pet minuta desio se veliki šok za domaće, sudija Frend je nakon intervencije VAR sobe pokazao na belu tačku, a Džesi Lingard je preciznim i snažnim udarcem doneo izjednačenje čekićarima.

Vest Hem

Stiv Brus je odlučio da u finišu utakmice osveži ekipu pa je u 81. minuti uveo Jozefa Viloka koji je odmah u prvom napadu po ulasku u igru zatresao mrežu Vest Hema i vratio prednost svojoj ekipi. Gosti više nisu imali snage za povratak, a u tome im nije pomogla ni sudijska nadoknada od čak osam minuta.

Ovo je već četvrta utakmica Vest Hema za redom u kojoj vidimo bar pet golova i reklo bi se da je Londonska ekipa prilično „otvorena“ kada je borba za „top 4“ u pitanju. U sledećem kolu očekuje ih londonski derbi protiv Čelsija, koji će, ukoliko pobedi Brajton na som stadionu, privremeno preći na četvrtu poziciju.