Fulam dopustio samo bod Junajtedu, Lids ubedljiv protiv Sautemptona

Dueli između Mančester Junajteda i Fulama, te Sautemptona i Lidsa otvorili su pretposlednje kolo ovosezonskog izdanja Premijer lige. Fulam i Junajted odigrali su nerešenu utakmicu a rezultat je bio 1:1, dok je Lids slavio na gostovanju u Sautemptonu rezultatom 0:2.

„Crveni đavoli“ uspeli su osvojiti samo bod protiv Fulama, koji je već dugo svestan da je od sledeće sezone ponovo u Čempionšipu. Domaći su otvorili utakmicu po sveopštem očekivanju i poveli već u 15. minuti nakon sjajne saradnje Bruna Fernandeša i Edinsona Kavanija. Iskusnom Ugrugvajcu ovo je deseti gol ove sezone.

Ekipa sa „Krejven kotidža“ do izjednačenja je došla u samom finišu utakmice, nakon što je defanzivac Džo Brajan odlično ispratio centaršut Bobija Rida i glavom smestio loptu u mrežu De Hee za konačnih 1:1. Nekoliko minuta gol se proveravao u VAR sobi ali je konačna odluka bila da je sve uredno i Fulam će se iz Mančestera vratiti sa osvojenim bodom.

Fulam

Odličan meč pružile su ekipe Sautemptona i Lidsa, a tim iz Jorkšira odneo je ceo plen sa gostovanja. Golove smo videli tek u drugom poluvremenu. U 73. minuti odličnu loptu u šesnaesterac poslao je Rodrigo, a tamo ju je dočekao Patrik Bamford koji je doneo vodstvo svom timu, i upisao svoj 16. ovosezonski gol.

U 79. minuti u igru ulazi mladi napadač Tajler Roberts kojem je u 85. minuti poništen gol zbog ofsajda, ali u petoj minuti sudijske nadoknade, mladi Velšanin je zabio gol koji je ovog puta sudija proglasio regularnim. Lids je ovom pobedom iskočio na osmo mesto sa 56 bodova.