Fulam ponovo nema sreće: Mitrović na klupi

Fulam je ispustio minimalnu prednost u sedmoj minuti sudijske nadoknade protiv Arsenala a za konačnih 1:1 pogodio je mladi Edvard Nketija.

Utakmica na „Emiratima“ protekla je bez preteranih uzbuđenja. Sve što smo videli u prvom poluvremenu bio je poništena gol Danijela Sebaljosa nakon intervencije VAR-a.

U drugom poluvremenu Gabrijel pravi neoprezan start u šesnaestercu i Fulam dobija priliku da zabije iz penala. Džoš Madža bio je siguran sa bele tačke i gosti su poveli 0:1. Do kraja utakmice domaći nisu imali preterano kvalitetna rešenja sve do poslednjeg napada u sedmoj minuti sudijske nadoknade, kada je nakon gužve u šesnaestercu Edvard Nketija došao do lopte i mirno je pospremio u gol Alfonsa Areole. Ovo je ujedno prvi gol Arsenala ove sezone u sudijskoj nadoknadi u Premijer Ligi.

Fulam

Fulamu su sada ostale samo teoretske šanse za opstanak u ligi, dok u ništa boljoj poziciji nije ekipa Arsenala, ali kada je u pitanju plasman u evropska takmičenja preko domaćeg prvenstva.

Sreća ni ovoga puta nije pogledala ekipu sa „Krejven kotidža“ koja je itekako zaslužila sva tri boda u ovoj utakmici.