GOLOVI OBELEŽILI POČETAK TREĆEG KOLA KVALIFIKACIJA: Iznenađenja, preokreti i demonstracija sile

Treće kolo grupne faze Kvalifikacija za SP u Kataru pružilo je svim ljubiteljima fudbala pravi ugođaj i kvalitetno sportsko veče.

Belgija nemilosrdna prema Belorusiji

Reprezentacija Belgije je i više nego opravdala ulogu favorita protiv selekcije Belorusije. Četiri gola po poluvremenu, doveli su Belgiju do konačnih 8:0. Ovo je najubedljivija pobeda u dosadašnjem delu kvalifikacija, uz rezultatski istu pobedu Danske protiv Moldavije. Redom su za Belgiju pogađali: Miči Bačuaji (14′), Hans Vanaken (17′, 89′), Leonardo Trosard (38′, 76′), Džeremi Doku (42′), Denis Praet (49′) i Kristijan Benteke (70′). Belgija je ovom pobedom zauzela prvo mesto u grupi E sa sedam bodova i gol razlikom 12:2.

Holandija proradila

Reprezentacija Holandije još u prvom kolu iznenadila je porazom od Turske, da bi u drugom kolu protiv Letonije pobedila rezultatom 2:0 uz seriju promašaja. Večeras je taj poraz iz prvog kola i promašaje u drugom naplatio nesrećni Gibraltar, koji je primio čak sedam golova (7:0). Reklo bi se da je Holandija, tek sada pokazala kakvom artiljerijom raspolaže, bez obzira, što se u pobedu protiv Gibraltara nije sumnjalo. Za Holandiju su redom pogađali: Stiven Berghis (42′), Luk de Jong (55), Memfis Depaj (61′, 88′), Điđi Vajnaldum (62′), Doniel Malen (64′), Doni Van de Bek (85′). Holandija je sada druga u grupi G, i uz večerašnji remi Turaka protiv Letonije, šanse za prvo mesto su samo bod daleko.

Luksemburg pokazao zube Portugalcima

Hrabro su reprezentativci Luksemburga igrali protiv Portugala, imali su svoje šanse a jednu od njih su pretvorili i u gol. od 30. minuta, golom Žersona Rodrigeša vodili su 1:0 protiv favorizovanog Portugala. Ipak domaći nisu imali snage za 90 minuta fudbala protiv Portugala, što su gosti iskoristili. Prvo je Diogo Žota izjednačio u sudijskoj nadoknadi (45+2′) potom je svoj prvi gol u kvalifikacijama postigao Kristijano Ronaldo (51′) da bi konačnih 3:1 postavio Žoao Palninja. Portugal je ovom pobedom preskočio Srbiju na prvom mestu grupe A, zbog bolje gol razlike.

Slovačka iznenadila Ruse

Reprezentacija Slovačke je u Trnavi ostarila veliku pobedu protiv selekcije Rusije. Konačan rezultat bio je 2:1, a strelci za domaće bili su Milan Skriniar (38′) i Robert Mak (74′). Gol za goste postigao je Mario Fernandeš (71′). Nakon jako lošeg starta Slovaka u kom su remizirali sa Kiprom i Maltom, ovoga puta uspeli su da iznenade Rusiju koja je nesumnjivo bila favorit. Rusija je ovim porazom ustupila Hrvatskoj prvo mesto i ispustila šansu za maksimalan učinak pred poslednje kolo ovog dela sezone u kvalifikacijama. Hrvatska je u prednosti zbog bolje gol razlike.

Turska nije bezgrešna

Nakon dominatnih pobeda protiv favorizovane Holandije i Norveške predvođene Halandom, Turska je kiksala tamo gde niko nije očekivao da hoće -protiv Letonije. Poveli su Turci već u drugoj minuti preko Kenana Karamana, na 2:0 povisio je Hakan Čalhanoglu u 33′ da bi dva minuta kasnije Robert Savalnieks naznačio da gosti nisu došli da bi se predali. Odmah početkom drugog poluvremena (52′) iskusni Burak Jilmaz iz penala je povećao na 3:1, da bi nakon svega šest minuta Letonija smanjila na 3:2. Strelac je ovoga puta bio Robert Uldrikis (58′). Konačnih 3:3 i šok za domaćine priredio je Dejvis Ikaunieks u 79. minutu obezbedivši tako prvi bod za svoju reprezentaciju u dosadašnjim kvalifikacijama. Turska je tako dopustila da joj se na tabeli grupe G, Holandija približi na svega jedan bod zaostatka. Turska sada ima 7, a Holanđani šest.