Granitna odbrana Seltiksa još jednom presudila Netsima (VIDEO)

Seltiksi su prvi polufinalisti konferencije jer su i četvrti meč dobili protiv Bruklina. U Barklejs centru je bilo 116:112, a opet je čvrsta odbrana bila presudna da Seltiksi dobiju.

Oni su meč priveli kraju čak i bez Džejsona Tejtuma koji je dovio šestu ličnu i propustio je finiš.

Tejtum je imao 12 poena u trećoj četvrtini u kojoj je Boston vodio 15 razlike i od tada Bruklin nije uspeo da se oporavi. Kevin Durent, koji je u prva tri meča bio van ritma zbog odbrane Bostona, je konačno proradio. Imao je 39 poena, no to nije bilo dovoljno da povede Netse do pobede.

U poslednja tri minuta Netsi su imali šansu jer je Tejtum dobio šesti faul, a zatim je bilo 109:108. Ipak Braun je dao bitan koš, a Durent nije realizovao oba penala te tu Seltiksi mogli da zatvore meč.

Tejtum je imal 29 poena, Džejlen Braun 22, a Markus Smart 20. Kevin Durent je kod Bruklina ubacio 39, Set Kari je imao 23, a Kajri Irving 20. Goran Dragić je imao deset poena.