Holandija i Ukrajina priredile pravu fudbalsku poslasticu u Amsterdamu

Holandija je u neizvesnoj utakmici savladala Ukrajinu rezultatom 3:2, i tako ostvarila prvu pobedu na Evropskom prvenstvu.

U prvom delu utakmice videli smo dosta ozbiljnih šansi, većinskim delom na strani Ukrajine, ali golovi su izostali. Prvi deo je ispostaviće se, samo bio uvertira za sjajnu fudbalsku predstavu u nastavku.

Vodstvo Holandiji doneo je kapiten, Žoržinjo Vajnaldum, nakon što je pokupio odbijenu loptu i zakucao je u mrežu, a igrao se 52. minut. Samo sedam minuta kasnije Vut Veghorst najbolje je odreagovao u gužvi ispred gola Ukrajine, te je pogodio za visokih 2:0.

Povratak Ukrajine, najavio je Andrij Jermolenko (75′), sjajnim projektilom sa skoro 20 metara, koji je završio u gornjim levim rašljama iskusnog Stekelnburga. Gol Jermolenka zasigurno je jedan od najlepših u dosadašnjem delu takmičenja.

Samo četiri minute kasnije, Roman Jeremčuk je nakon slobodnog udarca glavom loptu pospremio u mrežu za izjednačenje i tako šokirao domaću publiku.

Sreća Ukrajinaca nije dugo trajala, jer je Denzel Damfris iz teške pozicije, skočio visoko i glavom zabio u donji desni ugao, te rešio pitanje pobednika na utakmici.

Holandija je u grupi C sada na drugom mestu iza Austrije koja je u utakmici koja se igrala od 18 časova, savladala Severnu Makedoniju rezultatom 3:1.