Inter bez obzira na osiguranu titulu deklasirao Sampdoriju

Inter je već prošlog vikenda obezbedio 19. titulu šampiona Italije, a danas je u 35. kolu Serije A, na najbolji mogući način pokazao da je sve itekako zasluženo. Savladali su ekipu Sampdorije sa visokih 5:1.

Poveli su „nerazuri“ već u četvrtoj minuti poluvremena golom Roberta Galjardinija. Na 2:0 povisio je Aleksis Sančez u 26. minuti, a potom je nepunih deset minuta kasnije usledio nagoveštaj da bi gosti mogli da se vrate u utakmicu. Balde Keita je u 35. minuti smanjio na 2:1. Nade gostiju srušio je ponovo Aleksis Sančez, već u sledećem napadu, te je Inter na poluvreme otišao pri vodstvu od 3:1.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obe strane, a ponovo su konkretniji bili domaći. Mladi Andrea Pinamonti, samo nekoliko minuta nakon ulaska u igru postigao je svoj prvi gol u prvom timu Intera, da bi konačnih 5:1 postavio Lautaro Martinez iz penala u 70. minuti.