Inter ipak bez sva tri boda: Juventus preokrenuo protiv Parme

Inter je u 32. kolu Serije A odigrao nerešenu utakmicu sa ekipom Specije, a rezultat je bio 1:1. Juventus je u Torinu dočekao ekipu Parme i slavio rezultatom 3:1, nakon preokreta.

Specija je uspela da iz jedinog šuta u okvir gola Samira Handanovića, postigne gol i to dovoljan za jedan bod protiv trenutnog lidera Intera. Gol za Speciju postigao je Dijego Farijas u 12. minuti a izjednačenje Interu doneo je Ivan Perišić u 39. Nije sve tako crno za Inter, kome i dalje ostaje čvrsta prva pozicija sa deset bodova više u odnosu na Milan koji je večeras izgubio na San Siru.

Inter

Juventus je takođe morao da juri izjednačenje protiv Parme. Poveli su gosti golom Gastona Brugmana u 25. minuti, da bi u finišu prvog poluvremena izjednačenje „staroj dami“ doneo Aleks Sandro. Odmah u drugoj minuti drugog poluvremena ponovo je Aleks Sandro pogodio mrežu protivnika, ovoga puta za vodstvo od 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Matijas De Ligt i tako doneo Juventusu važna tri boda. Juventus je sada u zaostatku od 11 bodova odnosu na Inter i samo jedan bod u odnosu na Milan. Trenutno su trećeplasirani i imaju bod više, ali i utakmicu više od Atalante.