Inter izbacio Krotone iz Serije A, već sutra moguća proslava titule

U 34. kolu italijanske Serije A fudbaleri Intera porazili su na gostovanju ekipu Krotonea sa 0:2. Inter je tako došao nadomak titule prvaka Italije, dok je Krotone sada i zvanično ispao u Seriju B.

Gosti iz Milana su dominirali od samog starta utakmice ali nisu uspeli da iskoriste svoje prilike u prvom poluvremenu. Posle pauze nastavili su u istom ritmu a njihovu bolju igru krunisao je Eriksen u 69. minutu, samo četiri minuta nakon što je ušao u igru. Dancu je ovo tek drugi gol u Seriji A ove sezone.

Romelu Lukaku takođe je zatesao mrežu u 83. minutu, ali se oglasio VAR i gol je poništen zbog ofsajda. Ipak, drugi gol za goste došao je u trećem minutu nadoknade kada je Hakimi postavio konačnih 0:2 i zapečatio sudbinu Krotonea.

Nakon ove pobede Inter je povećao svoju prednost na 14 bodova, a titulu će proslaviti već sutra ukoliko Atalanta ne osvoji sva 3 boda protiv Sasuola.

Krotone je ubedljivo poslednji na tabeli sa samo 18 bodova, a posle ovog meča ozvaničeno je i njihovo ispadanje iz Serije A.