INTER U NEIZVESNOJ ZAVRŠNICI ODNEO BODOVE: Lautaro Martinez junak Intera!

Inter je u okviru 27. kola Serije A uspeo da u gostima pobedi ekipu Torina rezultatom 1:2.

Ekipa Antonija Kontea nastavila je odličnu seriju u elitnom rangu Italijanskog fudbala. Prvo poluvreme utakmice prošlo je bez golova uz pretnje i sa jedne i sa druge strane. Najbolju šansu za domaće imao je srpski reprezentativac Saša Lukić kada je u 30. minutu dobro ispratio centaršut koji je, na sreću gostiju, prošao malo pored desne stative.

Sat vremena fudbala bilo je potrebno da vidimo prvi gol, koji je postigao sjajni Romelu Lukaku iz penala, savršeno preciznim udarcem. Nakon manje od deset minuta igre domaći su uspeli da izjednače preko Paragvajca Antonija Sanabrije. Međutim, ni taj rezultat nije dugo stajao na semaforu, jer je mladi Lautaro Martinez uspeo da zabije u 85. minuti i osigura svom klubu važne bodove.

Inter je sada na odličnom putu da prekine dugogodišnju dominaciju Juventusa i osvoji „Skudeto“. Inter zauzima prvo mesto na tabeli sa 65 osvojenih bodova iz 27 utakmica. Iza njih se nalazi gradski rival Milan sa 56 bodova iz 26 odigranih utakmica i aktuelni šampion Juventus sa 52 boda iz odigranih 25 utakmica.

U sledećem kolu ekipa Intera dočekuje ekipu Sasuola.