Inter u stilu okončao uspešnu sezonu

Inter je u poslednjem, 38. kolu italijanske Serije A deklasirao Udineze na domaćem terenu, rezultatom 5:1.

Konte je, u skladu sa mogućnostima, dosta rotirao, te dao priliku igračima koji nisu toliko igrali u ranijoj fazi sezone, da danas odigraju protiv Udinezea.

Mrežu gostujuće ekipe načeo je Ešli Jang, golom u osmoj minuti nakon sjajnog centaršuta Lautara Martineza. Krajem poluvremena, povređenog Stefana Sensija, menja Kristijan Eriksen, koji samo pet minuta nakon ulaska u igru u svom stilu pogađa iz slobodnog udarca i postavlja konačnih 2:0 na poluvremenu.

U desetoj minuti nastavka „nerazuri“ su dobili priliku zabiti iz penala koji je u gol pretvorio Lautaro Martinez, postigavši tako svoj 17. gol u sezoni. U 64. minuti nakon odlične saradnje sa Matijasom Većinom, Ivan Perišić posprema loptu u mrežu za visokih 4:0.

Do kraja se u strelce upisao i Romelu Lukaku, koji iza sebe ima neverovatnu sezonu i postignutih 24. gola u ligi. Stameni Belgijanac je iskoristio gužvu koja se stvorila u petercu te se pokazao kao najspretniji i uspeo ugurati loptu u gol Udinezea.

Utešni gol za Udineze postigao je Roberto Pereira iz penala, nakon što je igrač Intera igrao rukom u šesnaestercu.