Italijani na otvaranju Evropskog demonstrirali silu, Turska bez šanse

Italija je na otvaranju 16. Evropskog prvenstva, savladala reprezentaciju Turske rezultatom 3:0, a utakmica se igrala u Rimu.

Od samog starta, imali su Italijani loptu u svojim nogama, ali u prvom poluvremenu nismo videli golove. Sve što su nam obe ekipe ponudile jeste nekoliko prilika na obe strane koje su golmani lako ukrotili. I VAR je imao posla u prvom poluvremenu, jer su „azuri“ u nekoliko navrata tražili od sudije da dosudi penal, međutim u VAR sobi presudili su da za to nije bilo povoda.

Drugo poluvreme ponudilo je ono što su svi iščekivali, a to su golovi. U 53. minuti Domeniko Berardi je odlično probio po desnoj strani i uputio loptu u peterac. Turski štoper Merih Demiral nespretno je reagovao i skrenuo loptu u svoju mrežu za vodstvo Italije.

Slika

Nešto više od deset minuta kasnije, odbijenu loptu u šesnaestercu pokupio je Ćiro Imobile i pospremio je visoko u desne rašlje, za 2:0. Napadaču Lacija, Olimpiko je srećno mesto za postizanje golova, jer statistika pokazuje da uvek zabija na ovom stadionu kada igra sa reprezentacijom.

Slika

Konačnih 3:0 postavio je Lorenco Insinje, nakon što je golman Turske pogrešio i predao loptu u noge Ćira Imobilea koji je nesebično prosledio Insinjeu, a ovaj završio u svom stilu pogodivši malu mrežu.

Slika

Ovom pobedom, Italija je naznačila da itekako planira opravdati ulogu favorita na ovom takmičenju.