IZNENAĐENJE NA SAMOM STARTU KVALIFIKACIJA: Turci ubedljivi u Istanbulu, Jilmaz het trik

Večeras od 18 časova počele su Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Grupnu fazu otvorile su selekcije Turske i Holandije na Olimpijskom stadionu „Ataturk“ u Istanbulu. Rezultat je bio 4:2 u korist domaćih.

Iako su Holanđani bili favoriti, Turska je odigrala hrabro i uspela da osvoji važna tri boda u borbi za mesto u Kataru. Mrežu Holanđana načeo je iskusni Burak Jilmaz već u 15. minuti utakmice. Napadač Francuskog Lila, do kraja utakmice uspeo je da realizuje penal u prvom poluvremenu (34. min) ali i da postigne het trik sjajnim golom u finišu utakmice (81. min). Pored njega za domaće je pogodio i sjajni veznjak Milana, Hakan Čalhanoglu, odmah na početku drugog poluvremena (45. min).

Holanđani su uspeli da utakmicu dovedu u neizvesnu završnicu kada su za minut postigli dva gola u režiji Luk-a De Jonga i Dejvija Klaasena. Ipak loše prvo poluvreme ih je koštalo pobede. Memfis Depaj u sudijskoj nadoknadi nije uspeo da realizuje penal, te je selekcija Holandije neslavno startovala u Kvalifikacijama.

Pored Turske i Holandije, u grupi G, nalaze se još i reprezentacije Latvije, Norveške, Crne Gore i Gibraltara.

Večeras od 20 časova i 45 minuta startuju ostale utakmice kvalifikacija.