Poraz Čelsija u Londonu: Lids savladao Šefild

Engleska Premijer Liga nas je dosta puta naučila da ne postoji nemoguće. Demonstracija toga odrađena je danas u režiji Vest Bromviča koji je na gostovanju u Londonu, ekipi Čelsija zabio pet golova.

Iskusni Tijago Silva kumovao katastrofalnom porazu

Počelo je baš onako kako se i očekivalo. Čelsi je držao loptu u svom posedu i fudbal se igrao ispred gola gostiju. Kristijan Pulišić doneo je Plavcima prednost u 27. minuti nakon sjajnog slobodnjaka koji je izveo Markos Alonso. Samo dva minuta kasnije, nakon greške Žoržinja, Tijago Silva je bio primoran da obori protivničkog igrača. To ne bi bilo problem da se ista scena nije dogodila već u petoj minuti utakmice. Bio je to drugi žuti karton za Brazilca i Čelsi je u tom trenutku ostao sa deset igrača. Ništa se preterano nije menjalo do sudijske nadoknade kada je golman Sem Džonston poslao sjajnu loptu koja je završila tačno u nogama Matijaša Pereire koji je mirno zabio za 1:1. Nakon sao dva minuta isti igrač je šokirao domaće i obezbedio prednost gostima na poluvremenu. U drugom poluvremenu motivisanim igračima Vest Bromviča nije trebalo dugo da nastave pogađati mrežu Eduarda Mendija koji nije primio gol u poslednjih šest utakmica. Prvo je mrežu zatresao Kalum Robinson u 63. minuti da bi samo pet minuta kasnije na 1:4 povisio Mbaje Dijagne. Gol utehe za Plavce je postigao, zasigurno najbolji pojedinac ove sezone, mladi Mejson Maunt (71′) koji je ušao tek u drugom poluvremenu. Konačnih 2:5 postavio je ponovo Kalum Robinson u sudijskoj nadoknadi i tako na itekako upečatljiv i katastrofalan način prekinuo seriju nepobedivosti Čelsija pod Tomasom Tuhelom.

Lids dominantan protiv „Oštrica“

Iako rezultat, to možda ne pokazuje, Lids je sigurnom igrom obezbedio tri boda protiv Šefild Junajteda. Nije Marselo Bijelsa ni ovoga puta odustajao od svoje fudbalske filozofije, te je ofanzivnom igrom naterao goste da se brane. Gol za vodstvo postigao je Džek Harison već u 12. minuti nakon sjajnog driblinga Rafinje koji je probio odbranu po desnoj strani. Na poluvremenu je ipak bilo nerešeno golom Bena Osborna iz sjajne polukontre gostiju. U drugom poluvremenu nastavio je tim iz Zapadnog Jorkšira sa napadanjem a za pobedu i konačnih 2:1 bilo im je potrebno svega četiri minute. Iskusni Fil Đagelka nije uspeo dobro reagovati prilikom centaršuta domaćih pa je nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu. Lidsu je ovo pobeda koja ih je dovela do desetog mesta na tabeli, a Šefildu samo još jedna od potvrda da će se sledeće sezone takmičiti u drugom rangu Engleskog fudbala.