Izvanredni Teodosić uručio „metlu“ Brindiziju za plasman u prvo finale posle 14 godina

Virtus iz Bolonje prvi je finalista italijanskog šampionata. Izabranici Aleksandra Đorđevića sa maksimalnih 3:0 savladali su ekipu Brindizija. Završni udarac protivniku Virtus je zadao na domaćem terenu pobedom od 78:75, uz 29 poena Miloša Teodosića.

Prvo poluvreme obeležila je nešto bolja igra gostiju, koji su na veliki odmor otišli sa +3. U nastavku je viđena rezultatska klackalica, da bi u četvrtoj četvrtini Teodosić preuzeo odgovornost i sa 12 poena u toj deonici bio najzaslužniji za pobedu svog tima i plasman u finale.

Po 11 poena u redovima Bolonje ubacili su Marko Belineli i Džulijan Gembl, a Stefan Marković je za 24 minuta imao 6 poena i po 5 skokova i asistencija.

U ekipi Brindizija Herison je imao 15 poena i 9 skokova, a Gaspardo je dodao 14.

Susret je obeležio je povratak navijača Virtusa u halu posle 16 meseci pauze.

Virtus će u finalu Palakanestra igrati protiv Armanija, koji je takođe maksimalnim rezultatom slavio protiv Venecije.