Jokić iz „odbojke“ zapečatio sudbinu Portlanda, Rivers heroj! (VIDEO)

Denver Nagetsi poveli su sa 2:1 protiv Portland Trejlblejzersa, u seriji prve runde plej-ofa NBA lige, pobedom u gostima rezultatom 120:115. Nikola Jokić odigrao je još jednu vrhunsku partiju i zabeležio 36 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Domaći su bolje otvorili susret, trio Lilard-Mekalum-Pauel dominirao je na početku, pa je prednost Portlanda početkom prve deonice iznosila +9. Denver je preko Gordona i Jokića ubrzo odgovorio, a ulaskom druge petorke i potpuno preokrenuo situaciju u svoju korist do kraja prvih 12 minuta.

Od tog momenta, pa sve do sredine četvrte četvrtine Nagetsi nisu ispuštali prednost, koja je varirala između dva i 12 poena.

Međutim, na nešto manje od sedam minuta pre kraja duela Karmelo Entoni pogađa trojku za 91:91.

Tada na scenu stupa heroj ovog susreta Ostin Rivers i sa tri vezane trojke u rasponu od tri minuta odvodi Denver na 102:94 i nešto bezbedniju prednost.

Uspeli su Blejzersi poenima Lilarda da dođu do -5 i pokušaju da zakomplikuju meč, ali je Rivers ponovo pogodio šut sa distance na minut i po pre kraja.

Nakon toga usledila je penal-završnica, domaći su trojkama pokušavali da se vrate, dok su sa druge strane košarkaši Denvera bili precizni sa linije slobodnih bacanja, sve do Montea Morisa. Plejmejker Nagetsa je na 118:115 promašio oba šuta, ali je Jokić došao do ofanzivnog skoka i presudio Portlandu na sekund do kraja susreta.

Jokić je sa 36 poena bio najefikasniji u svom timu. Šutirao je 12/24 iz igre, a ispratili su ga Ostin Rivers sa 21 poenom (5/10 trojke) i Majkl Porter Džunior sa 15 poena. Zapaženu partiju odigrao je i Fakundo Kampaco sa 11 poena, osam skokova, osam asistencija i dve ukradene lopte.

U poraženoj ekipi istakao se Dejmijan Lilard sa 37 poena (5/16 za tri), Si Džej Mekalum ubacio je 22, a Norman Pauel 18 poena.

Četvrti meč serije na programu je u subotu od 22h, takođe u Portlandu.