Junajted demolirao Romu, Viljareal bolji od Arsenala

Mančester Junajted savladao je kući ekipu Rome sa čak 6:2 i napravio veliki korak ka ulasku u finale Lige Evrope, a Viljareal je na svom stadionu porazio Arsenal sa 2:1.

Igrao se 9. minut kada je dobru akciju Pogbe krunisao Bruno Fernandes koji je hladnokrvno matirao golmana Rome.

Ipak, samo 5 minuta kasnije Pogba je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i poklonio penal gostima, a Pelegrini je rutinski realizovao svoju priliku. Junajted je igrao bolje ali to nisu znali da iskoriste, kaznio ih je Dzeko u 34. minutu i potpuno preokrenuo rezultat.

Čak 3 igrača Rome napustila su teren u prvom poluvremenu zbog povrede.

U drugo poluvreme Junajted je ušao rešen da preokrene i sa tim su započeli već u 48. minutu, strelac je bio Kavani. Urugvajac se samo 15 minuta kasnije pobrinuo da preokret bude potpun.

Penal je viđen i na drugoj strani, Bruno Fernandeš još jednom je pokazao sigurnost sa bele tačke i u 70. minutu povećao prednost domaćih. Samo 5 minuta kasnije Pogba se upisao u strelce, a konačan rezultat postavio je Grinvud golom u 86. minutu i tako možda i rezervisao mesto Junajteda u finalu Lige Evrope.

Viljareal je na svom terenu ostvario veliku pobedu nad Arsenalom

Unaj Emeri je na korak od još jednog finala Lige Evrope.

Već u petom minutu Viljareal je poveo golom Manua Trigerosa, a bolju igru španskog kluba potvrdio je Albiol i povećao na 2:0 u 29. minutu.

Dani Sebaljos dodatno je otežao posao svojoj ekipi drugim žutim kartonom u 57. minutu, ali je Arsenal ipak smanjio na 2:1 golom Pepea iz penala. Ipak, broj igrača izjednačio se u 80. minutu kada ne Etijen Kapu dobio crveni karton.