Junajted i Arsenal priredili pravi engleski derbi (VIDEO)

Mančester Junajted savladao je ekipu Arsenala u uzbudljivoj utakmici 14. kola Premijer Lige. Crveni đavoli slavili su rezultatom 3:2.

Bolje je utakmicu otvorio Arsenal, koji je već u 13. minutu došao do prednosti od 0:1.

Strelac gola bio je Emil Smit-Rou koji je iskoristio brzinu, pobegao odbrani, te šutom sa poludistance matirao Davida De Heu za vodstvo topdžija.

Nakon primljenog gola, Junajted je krenuo po izjednačenje, do koga su došli u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Bruno Fernandeš primio je odličnu loptu od saigrača te je preciznim šutem ostavio Arona Remsdejla nemoćnim i poravnao rezultat na poluvremenu.

Kristijano Ronaldo doneo je prednost Junajtedu u 52. minutu utakmice.

Tek što su domaći proslavili gol, Martin Edegor pobrinuo se da vrati stvari na početak.

Norvežanin je solo akciju krunisao sjajnim golom za potpuni šok na Old Trafordu i izjednačenje rezultata.

Pobedu Junajtedu doneo je Kristijano Ronaldo golom iz penala u 70. minutu utakmice. Iskusni Portugalac snažno je šutirao pod prečku, a Remsdejl ostao je potpuno nemoćan.

Uprkos porazu, Arsenal je ispred Junajteda na tabeli i to na petom mestu sa 23 boda. Crveni đavoli su sedmi sa dva boda manje.