Junajted preokretom u Birmingemu do pobede na Vila parku

Mančester Junajted savladao je Aston Vilu na gostovanju u Birmingemu rezultatom 1:3. „Crveni đavoli“ su do pobede došli nakon sjajnog preokreta u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu gosti su imali bolje prilike za gol, ali je do vodstva prva došla Aston Vila, golom Bertranda Traorea u 24. minuti. Bio je to ujedno i jedini gol u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena, Junajted je ponovo imao terensku inicijativu, a do izjednačenja su stigli već u 52. minuti, nakon što je Daglas Luiz nepotrebno startao na Pogbu u šesnaestercu, te poklonio gostima penal. Bruno Fernandeš ponovo je bio siguran sa bele tačke. Junajted je do preokreta došao u 56. minuti nakon sjajnog pasa Arona Van Bisake do mladog Mejsona Grinvuda koji je odlično gađao donji desni ugao Martineza.

Šah-mat Aston Vili zadao je iskusni Edinson Kavani, nakon odličnog centaršuta Markosa Rašforda u 87. minuti, za konačnih 1:3. Ovom pobedom, „crveni đavoli“ su na trenutak odložili proslavu titule gradskog rivala.