Juventus nakon neverovatnog preokreta do pobede nad Romom (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa u 21. kolu Serije A posle velikog preokreta pobedili su Romu na Olimpijskom stadionu rezultatom 4:3.

Roma je do 70. minuta imala čak dva gola prednosti, ali su fudbaleri Juvea za samo sedam minuta došli do rezultatskog preokreta. Juventus je tako nastavio svoju seriju bez poraza.

Juventus je u poslednjih sedam mečeva u prvenstvu upisao pet trijumfa i dva remija i sa 38 bodova peti je na tabeli, dok je Vučica ostala na 32 boda Ekipa Žozea Murinja je u prethodna tri kola osvojila samo bod.

Juventus

Rimljani su povelu u 11. minutu golom Tamija Ejbrahama, a sedam minuta kasnije izjednačio je Paulo Dibala i sa rezultatom 1:1 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Pogotkom u 48. minutu Jermen Henrik Mhitarjan je najavio spektakl u durogm poluvremenu, a kada je Lorenco pelegrino i treći put savladao Vojćeka Šćesnog malo ko je na Olimpiku očekivao da će Murinjova ekipa ostati bez ijednog boda.

„Stara dama“ se nije predavala i preko Manuela Lokatelija je u 70. minutu smanjila minus. Samo četiri minuta kasnije Dejan Kuluševski je iskoristio smušenu reakciju defanzivaca Rome i izjednačio, da bi Matia de Šiljo prvim golom u prvenstvu od novembra 2017. doneo prednost Juventusu 4:3.

Izabranici Masimilijana Alegrija su u 81. minutu ostali sa deset igrača zbog isključenja Mathijsa de Lihta. Holanđanin je skrivio jedanaesterac, međutim, Pelegrini nije uspeo da donese izjednačenje Romi sa bele tačke.

Juventus u sledećem kolu dočekuje Udineze, a Roma na Olimpiku igra sa Kaljarijem.

Specija je u gostima bila bolja od Đenove 1:0, a strelac je bio Simone Bastoni u 14. minutu.