Juventus sve dalje odbrani titule: Mihajlovićeva Bolonja sigurna na domaćem terenu

Danas su odigrane preostale utakmice 31. kola Serije A. Milan je na svom stadionu slavio protiv Đenove rezultatom 2:1, dok je ekipa Atalante u finišu savladala Juventus minimalnim rezultatom 1:0. U ostale dve utakmice gledali smo „kišu golova“. Bolonja je na svom stadionu savladala Speciju rezultatom 4:1, dok je Lacio u Rimu savladao Benevento rezultatom 5:3.

Milan je golom Ante Rebića, te autogolom Đanluke Skamake uspeo da osvoji tri boda i ostane na drugoj poziciji sa 66 bodova.

Igrači Milana proslavljaju prvi pogodak, Foto: Reuters

Utakmica između Atalante i Juventusa bila je veoma uzbudljiva i mogli smo videti brojne prilike a samo jedna od njih je završila golom i to Atalante u 87. minuti utakmice. Strelac je bio Ruslan Malinovski. Atalanta je ovom pobedom preskočila Juventus na tabeli i sada su trećeplasirani sa 64. boda dok „stara dama“ ima 62 i šanse za titulu više gotovo i ne postoje.

Siniša Mihajlović je vodio Bolonju do sjajne pobede protiv Specije, u kojoj su domaći postigli čak četiri gola. Prvo je mrežu pogodio Rikardo Orsolini iz penala u 12. minuti, a odmah šest minuta kasnije Musa Berov je povećao na 2:0. Na 2:1 smanjio je Ardian Ismajli u finišu prvog poluvremena. Pitanje pobednika rešeno je odmah na početku drugog, nakon što je Šveđanin Matijas Svanberg dva puta pogodio mrežu (54′, 60′) za konačnih 4:1

Najuzbudljivija utakmica ovog kola u Italiji zasigurno je duel Lacija i Beneventa u kome smo videli čak osam golova. Domaći su na poluvremenu vodili rezultatom 3:1 golovima Ćira Imobila (20′), Hoakina Koree (36′ pen) te autogolom Fabija Depaolija u desetom. Jedini gol za goste u prvom poluvremenu postigao je Marko Sau.

U drugom poluvremenu ponovo nismo ostali uskraćeni za uzbuđenja. Odmah na početku su igrači Beneventa postigli autogol, a ovoga puta to je uradio Lorenco Montipo. Par minuta kasnije Ćiro Imobile nije iskoristio penal, što je manje od deset minuta posle uradio Benito Nikolas za Benevento. Samo par minuta kasnije gosti su još jednom zatresli mrežu, ali intervencijom VAR-a utvrđeno je da je golu prethodio prekršaj. Ipak nemir u redove domaćih uneo je iskusni Kamil Glik koji je pogodio u 85. minuti za 4:3, da bi sve dileme rešio Ćiro Imobile još jednim golom, ovoga puta u sudijskoj nadoknadi (90+6′).

Ćiro Imobile

Od 18 časova očekuje nas duel Torina i Rome, a nakon njega sledi derbi između Napolija i Intera. Utakmica posle koje bi mnoge stvari mogle da postanu jasne.