Katai sa bele tačke poslao Zvezdu na vrh grupe F (VIDEO)

Crvena Zvezda savladala je portugalsku Bragu na otvaranju Lige Evrope i zauzela prvu poziciju u grupi F Lige Evrope, pošto su Mitiland i Ludogorec igrali bez golova.

Zvezda je imala šansu već u prvom minutu, pogrešio je golman Brage i izašao u prazno, Gobeljić je ubacio loptu u sredinu, ali je tamo reagovala odbrana gostiju.

Braga je svojuprvu šansu imala kada je posle uklizavanja Dragovića lopta došla do Orte koji je bio neprecizan.

Meč je obeležio detalj iz 36. minuta kada je posle starta protivnika El Fardu Ben ostao da leži na travi i ispostavilo se da neće moći da nastavi, te je umesto njega u igru ušao Dioni.

Najbolja šansa na meču bila je za goste u 45. minutu kada je posle kornera Galen pokušao ali crveno-bele je spasio okvir gola.

Na početku drugog poluvremena nije bilo promene u sastavima.

Braga je ponovo imala sjajnu šansu, ali ovaj put prečka čuva gol Milana borjana u 65. minutu.

Odličnu priliku je imao Dioni u 74. minutu. Izašao je jedan na jedan sa Mateusom, ali nije uspeo da zatrese mrežu. Dobra intervencija golmana Brage.

Ali zatim posle kornera Gelora Kange sa leve strane, Rodić je zahvatio loptu glavom i od stative je sproveo u mrežu. U 76. minutu crveno-beli su vodili sa 1:0.

Ipak posle velike greške Sanoga, samo 20 sekundi posle Rodićevog gola, Galeno sa 20 metara pogađa dalji ugao gola Milana Borjana i izjednačuje rezultat.

Zvezda je stigla do pobedonosnog gola u 85. minutu, posle prekršaja nad Mirkom Ivanićem u šesnaestercu, dosuđena je najstroža kazna, a siguran izvođač bio je Katai.

Zvezda sledeću utakmicu igra protiv Ludogoreca u Bugarskoj, koji je večeras remizirao sa Mitilandom u Danskoj sa 1:1