Kejn i Sigurdson raspucani: „Karamele“ i „pevci“ podelili bodove

Everton i Totenhem otvorili su 32. kolo Engleske Premijer lige na „Gudison Parku“, a rezultat je bio 2:2. Oba gola za popularne karamele postigao je iskusni Islanđanin Gilfi Sigurdson, dok je sa druge strane oba gola za Totenhem postigao Hari Kejn.

Poveli su gosti u 27 minuti, a prednost nije dugo potrajala. Serhio Regiljon napravio je oštar start u šesnaestercu i omogućio Evertonu da zabije iz penala. Takvu priliku Sigurdson ne propušta, pa je nakon samo četiri minute rezultat bio izjednačen.

U drugom poluvremenu uloge su bile obrnute. Islanđanin je domaćima doneo prednost u 62. minuti, a ni ta prednost nije potrajala dugo. Kejn je na svoj račun upisao 21. gol u PL ove sezone i tako doneo pevcima konačnih 2:2. Engleski napadač sada je prvi strelac sa 21 gol, a odmah ispod, sa dva gola manje je Mohamed Salah. Totenhemu je ovo kolo duplo, a sledeću utakmicu igraju na domaćem terenu protiv Sautemptona u sredu.