Keln ostaje u Bundesligi: Jarčevi deklasirali Kil

Pobedom na gostovanju Kilu (5:1), Keln je ostao u Bundesligi.

Junak revanš susreta na Holštajn stadionu bio je dvostruki strelac Sebastijan Anderson. Šveđanin je za sedam minuta, golovima u šestom i 13, obezbedio Kelnu značajnu prednost od 3:1 i najavio revanš za poraz u prvom susretu (0:1). Fudbaleri Holštajn Kila, uprkos golu prednosti iz prve utakmice, nisu izdržali pritisak u poslednjih 90 minuta sezone.

Za 1:4 postarao se Rafael Čičos, šest minuta uoči odlaska na odmor. Već tada bilo je izvesno – Keln ostaje u elitnom rangu.

Konačnih 1:5 postavio je vezista iz Tunisa, Elies Škiri, golom u 84. minutu.

Pred 2.334 gledaoca, gostujuća ekipa vodila je glavnu reč od početka meča. Nemac Jonas Hektor doveo je „jarčeve“ u prednost već u trećem minutu. Uzvratio je Korejac, Sung Li, u sledećem napadu za 1:1. I to je bilo skoro sve od domaćeg tima – na scenu je stupio Anderson i praktično, sa dva gola, odlučio konačan ishod.