KHL: Avangard poveo u velikom finalu, Moskovljani se ispromašivali

Hokejaši Avangarda iz Omska slavili su u Moskvi protiv ekipe CSKA rezultatom 4:1 i tako napravili prvi korak ka podizanju Gagarin Kupa.

Avangard je poveo sa 1-0 u finalnoj seriji, koja se igra do četiri dobijene utakmice.

Domaćini su bili dominantni u prvih 20 minuta, ali veliki broj šuteva nije nalazio put ka golu, dok su znatno bezopasniji gosti pred kraj deonice preko Činahova došli do vođstva od 1:0.

Druga trećina, gotovo preslikana dešavanja iz prve sa tim da ovog puta Kiril Gotovec pogađa za goste i kažnjava silne promašaje Moskovljana.

Treća deonica donosi nadu za CSKA pošto već u drugom minutu igre, Andrej Loktjonov , nakon što je ukrao pločicu u polovini gostiju, uspeva da matira Hrubeka i smanji zaostatak svoje ekipe – 1:2.

Nastavili su Moskovljani sa pritiskom, kako bi došli do izjednačujućeg pogotka, ali nesmotrena reakcija na polovini deonice ih je koštala. Ekipa CSKA je u jednom momentu imala šest igrača na ledu, što ih je koštalo isključenja.

Avangard je iskoristio svoju prvu pauer-plej situaciju u meču Rajd Buše je ponovo odveo svoj tim na dva gola prednosti.

Tačku na meč stavlja Kablukov samo dva minuta pre kraja susreta za konačnih CskaAvangard 1:4.