Kostićev Ajntraht uhvatio ritam, Lajpcig ponovo kiksao

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Majnc rezultatom 1:0, u meču 17. kola Bundeslige.

Ekipa, za koju nastupa Filip Kostić, slavila je sedmi put na poslednjih osam susreta u nemačkom prvenstvu.

Ovoga puta jedini strelac za trijumf bio je Jesper Lindstrom 35. minutu utakmice.

Ajntrahtu je ova forma pomogla da godinu završi u evro-zoni, trenutno je peti, sa bodom manje od Leverkuzena i Hofenhajma.

I Majnc je imao šansu da sa tri boda na ovom meču uđe u Top 5, ali, kao što se vidi, nisu je iskoristili i moraće da se zadovolje osmom pozicijom na kraju kalendarske godine.

Iznenađenje dana priredila je Arminija, koja je slavila kod Lajpciga (2:0).

Do pobede su stigli zahvaljujući Seri, koji je pogodio u 57, odnosno Okugavi, koji je Gulašija savladao u 75. minutu.

Gosti su igrali sa igračem manje u poslednjih dvadesetak minuta, ali to nije pomoglo Lajpcigu da izbegne poraz od tima koji se nalazi u opasnoj zoni.

Pobedu na strani ostvario je i Union Berlin, nad Bohumom (2:0), za koji su čitav meč odigrali naši internacionalci Mašović i Pantović.

Hofenhajm i Menhengladbah su remizirali (1:1), dok je utakmica Grojter Firta i Augzburga završena bez golova (0:0).