KRAJ: Sonja Vasić završava karijeru

Srpska košarkašica Sonja Vasić saopštila je da će joj Olimpijske igre u Tokiju biti poslednje takmičenje u karijeri.

Ovu vest ona je objavila putem Instagram profila.

Četrnaest sezona, dvanaest uzastopnih finalnih turnira, tri titule šampiona i vreme je za kraj. Prošle nedelje sam odigrala svoje poslednje utakmice u Evroligi, mom omiljenom takmičenju. Želela bih da zahvalim svakom od pet klubova koji su mi dali priliku da ih predstavljam, svoje korene i sebe. Bila je velika čast nadmetati se sa i protiv najboljih na svetu. Vreme je za kačenje patika o klin, posle Olimpijskih igara u Tokiju završavam svoju profesionalnu košarkašku karijeru dugu 17 godina – navodi se u objavi košarkašice.

Sa reprezentacijom Srbije bila je najbolja na Evropskom prvenstvu 2015. godine, da bi godinu dana kasnije osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Poslednji uspeh sa selekcijom Srbije ostvarila je 2019. godine osvajanjem bronze na Evropskom prvenstvu u Srbiji i Letoniji.

Olimpijske igre u Japanu trebalo bi da se održe od 23. jula do 8. avgusta.