Monte Karlo: Krajinović propuštao šanse, Nadal ekspres

Srbija je porazom Filipa Krajinovića od Fabija Fonjinija ostala bez predstavnika na mastersu u Monte Karlu, dok je Rafael Nadal „počistio“ Grigora Dimitrova za manje od sat vremena igre.

Branilac titule u Monte Karlu savladao je Srbina sa 6:2, 7:6. Nakon što je ubedljivo izgubio prvi set, Krajinović je imao sve u svojim rukama da zakomplikuje susret sa Italijanom. Servirao je Filip za izjednačenje u setovima, ali je Fonjini bio pribraniji u tim trenucima i delom zahvaljujući greškama srpskog tenisera uspeo da se plasira u četvrtfinale. Teniser iz Sombora je duel završio sa samo sedam vinera i 22 neiznuđene greške.

Fabio Fonjini će u narednoj fazi takmičenja igrati sa Kasperom Rudom, koji je iznenadio Pabla Karenja Bustu u tri seta.

Rafael Nadal nije imao mnogo posla protiv Grigora Dimitrova. Španac je slavio sa ubedljivih 6:1, 6:1 za samo 57 minuta igre. Na konferenciji za štampu Nadal je izjavio da nije pružio toliko dobru partiju, koliko je Bugarin podbacio. U prilog tome idu i reči Dimitrova da se već neko vreme bori sa povredom stopala.

Nadal će se u borbi za polufinale sastati sa Andrejom Rubljovom. Rus je u meču turnira uspeo da pobedi Roberta Bautistu Aguta rezultatom 7:6, 5:7, 6:3.

Nešto ranije, David Gofan je nadigrao Aleksandera Zvereva u dva seta i igraće protiv Danijela Evansa. Stefanos Cicipas nije imao većih problema sa Kristijanom Garinom, a Alehandro Davidovič Fokina našao se prvi put u karijeri u četvrtfinalu mastersa pobedom nad Lukom Pujem i upravo će Grk biti njegov naredni protivnik.