Real Madrid i Sevilja odigrali su utakmice 32. kola La Lige pre svojih rivala za titulu, a kako su osvojili po 3 boda, sada Barseloni i Atletiko Madridu pobeda u narednom meču postaje imperativ.
Real Madrid gostovao je Kadizu u poslednjoj utakmici takmičarskog dana u Španiji i zabeležio rutinsku pobedu od 3:0.
Kadiz je pružao otpor neko vreme ali sve se srušilo kada je uz asistenciju VAR-a dosuđen jedanaesterac koji je realizovao Karim Benzema u 30. minutu.
Fudbaleri Kadiza razočarani sudijskom odlukom već 3 minuta kasnije primili su i drugi gol, strelac je bio Alvaro Odriozola koji bi na leto mogao napustiti Madrid.
Karim Benzema je zaokružio paklenih 10 minuta domaćih pa je u 40. postigao još jedan pogodak i tako, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.
Vredna tri boda osvojio je Alaves u Vitoriji protiv Viljareala, dok su direktni rivali Elće i Valjadolid odigrali bez pobednika.
Veliku ulogu u pobedi Alavesa odigrao je iskusni Hoselu, koji je postigao prvi gol u 17. minutu, a asistirao Mendesu za pobedu u 80. minutu. Između ta dva gola strelac za Viljareal bio je Pako Alkaser u 50. minutu. Alaves je posle ove pobede izašao iz zone ispadanja i nalazi se na 16. mestu sa 30 bodova, tri više od Ueske koja je prva u zoni ispadanja. Viljareal je ostao na deobi petog mesta sa Real Sosijedadom sa 49 bodova.
Elće je na 19. poziciji La Lige sa istim brojem bodova kao i Ueska, a do tog salda došao je posle remija 1:1 sa Valjadolidom, koji je prvi iznad crte sa samo bodom više.
Fudbaleri Betisa – Atletik Bilbaa odigrali su bez golova u 31. kolu španske La Lige.
Ekipa iz Sevilje upisala je četvrti uzastopni remi i sa 49 bodova trenutno je peta na tabeli, dok je Bilbao zabeležio peti nerešen rezultat u nizu i na deobi je desete pozicije sa Seltom i Levanteom sa 38 bodova.
Betis je već u 11. minutu ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio napadač Nabil Fekir, ali gosti nisu uspeli da iskoriste brojčanu nadmoć i zabeleže prvi trijumf još od 7. marta i duela sa Granadom (2:1).
Baskijci su imali više od igre (posed lopte 61-39%), čak 17 udaraca ka golu rivala (pet u okvir), ali lopta nije htela u gol.
Betis u sledećem kolu gostuje Real Madirdu, a Bilbao dočekuje Atletiko Madrid.
U prva dva duela 32. kola, Sevilja je u gostima savladala Levante sa 1:0, dok je Osasuna bila bolja od Valensije 3:1.
Gol za pobedu Sevilje na gostovanju Levanteu postigao je En Nesiri u 53. minutu meča.
Osasuna se trijumfom protiv „Slepih miševa“ popela na osmo mesto. Tim iz Pamplone poveo je golom Havija Martineza u 13. minutu, da bi u 31. minutu igre rezultat bio izjednačen zahvaljujući Kevinu Gameiru.
Ipak, već 60 sekundi kasnije, Osasuna ponovo vodi, a strelac je Džonatan Kaljeri.
Konačnih 3:1 postavio je Roberto Tores iz penala u 67. minutu. Darko Brašanac je u pobedničkoj ekipi ušao u igru sa klupe 15 minuta pre kraja, dok je Uroš Račić odigrao 52 minuta za goste.
