Serbia open 2: Lajović konačno, Kecmanović i Međedović ispali

Dušan Lajović se plasirao u osminu finala drugog ovosezonskog Serbia opena, jer je na startu turnira bio bolji od Rikardasa Berankisa sa 6:3, 6:3. Miomir Kecmanović izgubio je od Pabla Kuevasa sa 6:3, 6:2, dok Hamad Međedović nije uspeo da iznenadi Aleksa Mokana. Slovak je slavio sa 6:3, 6:4.

Lajović je nesigurno otvorio meč i prepustio protivniku prva dva gema, nakon čega je zaigrao bolje i vezao četiri. Do kraja seta još jednom je oduzeo servis Berankisu, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog dela igre.

U nastavku se igralo ravnopravno, sve do šestog gema kada srpski teniser pravi brejk, koji je uspeo da sačuva do kraja i ostvari pobedu.

Lajović je prekinuo niz od šest uzastopnih poraza, a koliko mu je značila pobeda svedoči i izjava koju je dao posle meča.

Kao da sam osvojio turnir, iskreno. Krenuo sam dosta stegnuto, ali sam uspeo da se opustim i uradim ono što nisam nedeljamarekao je Lajović.

Lajovića u drugom kolu čeka okršaj sa Žeremijem Šardijem, koji je bio bolji od Tenisa Sandgrena u dva seta.

Za razliku od Lajovića, Kecmanović je solidno započeo svoj duel, ali je priključak za protivnikom izgubio u šestom gemu. Imao je Miomir brojne šanse da dođe do ribrejka, koje nije iskoristio, pa je Kuevas došao do prvog seta.

Na krilima osvajanja prvog, Argentinac je u drugom setu zaigrao još bolje i ovaj put nije dozvolio mnogo prilika srpskom teniseru, izuzimajući poslednji gem kada je servirao za pobedu.

Kuevas će u narednoj fazi igrati protiv Filipa Korije, koji je bio bolji od Marka Topa posle preokreta.

Talentovani Međedović rutinski je izgubio od četiristo mesta bolje rangiranog Mokana. Međedović ni u jednom setu nije uspeo da stvori brejk šansu, dok je Slovak svoje iskoristio i bez drame došao do pobede.

Mokan će u drugom kolu igrati protiv drugog Srbina, Peđe Krstina.

Serbia open 2, turnir iz kategorije 250, drugi je po redu ove sezone koji se igra u glavnom gradu Srbije. U prethodnom izdanju odigranom pre mesec dana trofej je podigao Mateo Beretini.