Lajpcigova rasodija protiv Herte, Kostić asistirao u još jednom remiju Antrajhta (VIDEO)

Fudbaleri Lajpciga sa ubedljvih 6:0 pobedili su Hertu kod kuće u šestom kolu Bundeslige. Trijumfe su ostvarili i Bajer, Hofenhajm i Union Berlin, dok je meč Ajntraht – Keln završen nerešeno.

Lajpcig nije dobro otvorio sezonu u Nemačkoj, posle odlaska Julijana Nagelsmana i dolaska Džesija Marča na klupu. Vicešampion Nemačke upisao je tri poraza u uvodnih pet mečeva, a sada je serija loših rezultata okončana visokim slavljem.

Dominirali su Bikovi od početka do kraja utakmice protiv Berlinaca. Golovima Enkunkua u 16, Polsena u 23. i Mukijelea u 45+3. do poluvremena stekli velikih 3:0, ali se ni tu nisu zaustavili.

Nastavili su u visokom tempu i pogocima Forsberga iz penala u 60, ponovo Enkunkua 10 minuta kasnije i Haidare u 77. doslovno demolirali goste.

Lajpcig sa sedam bodova zauzima deveto mesto. Herta je 11. sa šest.

U Frankfurtu ekipa Ajntrahta je zabeležila svoj peti remi u sezoni, ovaj put protiv Kelna.

Gosti su poveli u 14. minutu golom Škirija, da onda Bor, na asistenciju Kostića postigne gol u 45. minutu nadoknade i postavi konačnih 1:1.

Bajer je kao domaćin dobio Majnc 1:0, zahvaljujući golu Virca u 62. minutu, i upisao četvrti trijumf u sezoni za uspon na drugo mesto tabele uz 13 bodova. Majnc je porazom pao na peto sa 10.

Leverkuzen je na drugom mestu odmenio Volfsburg, koji je porazom od Hofenhajma 3:1 ostao na 13 poena.

Vukovi su sa četiri pobede otvorili sezonu, ali u poslednja dva meča uzeli samo bod. Iako su preko Bakua poveli u 25. minutu meča sa Hofenhajmom, domaćin je uspeo da režira preokret. U glavnoj ulozi našli su se Andrej Kramarić u 45+2, Baumgartner u 74. i Kaderžabek u 82.

Hofenhajm se popeo na osmo mesto tabele sa osam bodova.

Ajntraht je kod kuće remizrao sa Kelnom 1:1. Jarčevi su poveli preko Skirija u 14, da bi poen Orlovima doneo Bore u 45+6. na asistenciju Filipa Kostića.

Duel Union Berlina i Arminije završen je pobedom domaćina 1:0. Gol je postigao Berens u 88. minutu.