Zvezda Lejkersa Lebron Džejms izjavio je da nagradu za najkorisnijeg igrača NBA lige zaslužuje Stef Kari. Kako kaže, parametri pri biranju te individualne nagrade su pogrešni.
Stef Kari je odigrao jednu od najboljih regularnih sezona u karijeri. Najbolji je strelac lige sa 32 poena u proseku, a Voriorse je vodio do osmog mesta na Zapadu i skora 39-33.
Džejms je impresioniran Karijevom statistikom i načinom kako je podigao svoj tim posle povrede jednog od najboljih igrača.
– Samo pogledajte šta je uradio ove godine. Svi su ih otpisali. Kada se Klej Tompson povredio, postavljalo se pitanje može li Kari samostalno da drži tim relevantnim i da ga pogura ka plej-ofu. Uradio je to, i više od toga. Mislim da ima najviše utakmica sa 40 i više poena, najviše mečeva sa deset i više trojki na utakmici, čini mi se da je osam-devet puta ove sezone dao 30 i više poena u drugom poluvremenu – izjavio je Džejms i postavio pitanje gde bi Voriorsi bili bez Stefa.
– Nekada previše pažnje posvećujemo tome ko ima najbolji skor umesto da postavimo pitanje ’ko je imao najbolju sezonu’. Po mom mišljenju, to je Stef. Isti slučaj je sa Raselom Vestbrukom bio. Ne mislim da će Stef dobiti nagradu, to je druga tema, ali po mom mišljenju, igrao je najbolje ove godine – jasan je Lebron.
Prema brojnim procenama, ali i zvaničnom sajtu NBA lige, najveće šanse da dobije MVP nagradu ima Nikola Jokić.
Los Anđeles Lejkersi i Golden Stejt Voriorsi sastaće se u plej-inu, kao sedmoplasirani i osmoplasirani timovi Zapadne konferencije.