LESTER IDE DALJE: U polufinalu dobro poznat protivnik!

Ekipa Lestera uspela je da savlada ekipu Mančester Junajteda, rezultatom 3:1 u četvrtfinalu FA Kupa.

Lisice su povele preko sjajnog Keleči Ihenača, koji odlično koristi priliku koja mu se ukazala usled povreda važnih prvotimaca. Do kraja poluvremena „Crveni đavoli“ uspeli su da izjednače preko Mejsona Grinvuda, za konačnih 1:1 u prvom delu utakmice.

Na samom početku drugog poluvremena „Lisice“ su uspele da vrate vodstvo a strelac je ovoga puta Juri Tilemans, njemu je asisitrao Ihenačo koji je 20 minuta kasnije, na svoje ime upisao još jedan gol za konačnih 3:1.

Protivnik Lestera u polufinalu biće Sautempton, a najpoznatiji duel ove dve ekipe je svakako čuvena pobeda Lisica od 9:0 iz sezone 2019/2020. Drugi polufinalisti su ekipe Čelsija i Mančester Sitija koje se nalaze u odličnoj formi.