Lester posustao kad je najmanje trebalo, Njukasl bez milosti u gostima

Lester je u okviru 35. kola Premijer lige izgubio od ekipe Njukasla na svom stadionu rezultatom 2:4. Cenu ovog poraza „lisice“ bi mogle skupo da plate, kada je direktan plasman u Ligu šampiona u pitanju.

Iza nas je veoma kvalitetan meč, koji je upotpunilo čak šest golova. Nije tajna da su „svrake“ bili potpuni autsajderi u ovom meču, ali su golovima Džoa Viloka u 22. minuti i Pola Dameta, nešto više od deset minuta kasnije, na poluvreme otišli sa visokih 0:2.

U drugom poluvremenu, očekivano su domaći imali inicijativu, pa se fudbal većinom igrao ispred gola Dubravke. Ipak, do prvog gola u drugom poluvremenu ponovo su došli gosti, preko Kaluma Vilsona u 65. minuti nakon greške odbrane Lestera. Vilson je ponovo u 74. minuti iskoristio gužvu, te je odbijenu loptu iz blizine zakucao u mrežu za visokih 0:4.

U tim trenucima gosti su bili svesni da će biti teško izbeći poraz, koji su do kraja bar malo ublažili golovima Marka Olbrajtona u 80. minuti te Keleči Ihenača u 87.

Lester

Lester se trenutno nalazi na trećoj poziciji sa 63 boda što je sada samo dva više od četvrtoplasiranog Čelsija koji ima utakmicu manje. Mančester Junajted se sa četiri više nalazi na drugom mestu uz dve utakmice manje. Do kraja sezone „lisice“ očekuju teški mečevi, upravo protiv Čelsija i Junajteda, te duel sa Totenhemom koji itekako gaji nade za mesto u evropskom takmičenju.