Lester siguran protiv Junajtedovih omladinaca, Siti zvanično šampion

Lester je u okviru 35. kola Premijer lige savladao Mančester Junajted, na Old Trafordu rezultatom 1:2. „Lisicama“ je ovo bio drugi meč u okviru kola, kao i Junajtedu, s tim da „crveni đavoli“ imaju i treći, koji će odigrati protiv Liverpula. Ole Gunar Solskjer bio je primoran da odmori neke od ključnih igrača pred duel sa „redsima“, pa su večeras priliku dobili igrači iz omladinskog pogona. Ovaj poraz Junajteda, ozvaničio je gradskom rivalu Sitiju, sedmu titulu prvaka Engleske.

Većim delom utakmice, loptu u nogama imali su gosti. Lester je poveo već u desetoj minuti preko mladog Luka Tomasa, nakon sjajnog centaršuta Jurija Tilemansa. Nisu dugo gosti imali vodstvo, jer je već u 15. minuti utakmice Mejson Grinvud izjednačio nakon sjajne solo akcije, te potvrdio da je Junajtedova budućnost bezbrižna. Mladom napadaču ovo je sedmi gol ove sezone.

Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 1:1. U drugom delu, gosti su ponovo imali inicijativu i bolje šanse, a od dva šuta u okvir gola iz drugog poluvremena, jedan je završio u mreži domaćih, i bio je dovoljan za pobedu. U 66. minuti utakmice, sjajni štoper Lestera, Čaglar Sujunču, skočio je najviše u šesnaestercu i glavom zakucao loptu iza nemoćnog Davida De Hee. Bilo je to vodstvo za, ispostaviće se, konačnih 1:2 za goste uprkos tome što je Solskjer u drugom poluvremenu u igru ubacio džokere sa klupe (Rašford 66′, Kavani 66′, Fernandeš 78′).

Ova pobeda, Lester je vratila na treću poziciju sa 66 bodova. Čelsi je četvrti sa jednim bodommanje ali i utakmicom manje, dok se Mančester nalazi na drugom mestu sa 70 bodova. Vest Hem je porazom od Evertona dodatno otežao plasman u LŠ, koji i dalje nije nemoguć.