Lesteru malo 80 minuta sa igračem više, samo bod u Sautemptonu

U prvoj utakmici 34. kola Premijer lige Sautempton i Lester odigrali su 1:1. Čak 80 minuta Lester je imao igrača više, ali se Sautempton uspešno odbranio i sačuvao bod.

Početak utakmice bio je tih, ali u 10. minutu Vestergord je pogrešio, izgubio loptu, a zatim neoprezno oborio Vardija i zasluženo dobio crveni karton. Sa igračem manje Sautempton je mogao samo da se osloni na kontre, i tako je i bilo.

Domaći su se uspešno branili u prvom poluvremenu, to se nastavilo i u drugom, a onda je Iheanačo u 60. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu.

Sa bele tačke je siguran bio Vord-Praus, ali je Sautempton imao prednost samo 8 minuta dok Evans glavom nije izjednačio rezultat.

Lester je do kraja pokušao da pritisne desetkovani Sautempton, ali do sva 3 boda nisu mogli, domaći su se odlično branili.

Lisice su ovim remijem sebi dodatno zakomplikovale trku za Ligu šampiona, nalaze se na trećoj poziciji sa 5 bodova više od Čelsija koji svoju utakmicu tek treba da odigra. Sautempton je osvojio tek 37. bod i nalazi se na 14. mestu.