Leverkuzen bolji od Kostićevog Frankfurta, ni ulazak Jovića nije doneo bodove

Bajer iz Leverkuzena porazio je u utakmici 31. kola Bundeslige ekipu Frankfurta rezultatom 3:1 i tako otežao Orlovima iz Ajntrahta borbu za Ligu šampiona.

Prvo poluvreme dominantan je bio Leverkuzen ali je Kevin Trap sjajno branio. Sve to se raspalo u drugom delu nakon centaršuta Dijabija i sjajne reakcije Liona Bejlija koji je zatresao mrežu gostiju. Igrao se 70. minut.

Deset minuta kasnije, tek što je ušao, Lukas Alario postigao je gol i stavio tačku na bled nastup fudbalera iz Frankfurta.

Andre Silva svojim 24. golom ove sezone smanjio je prednost Bajera u 91. minutu, ali je Kerim Demirbaj odmah u sledećem napadu uz odbitak postavio konačan rezultat meča.

Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta ali njegov nastup nije bio na očekivanom nivou. Luka Jović ušao je u 77. minutu kao osveženje za napad gostiju, ali nije uspeo da postigne gol.

Ajntraht je ostao na četvrtoj poziciji na tabeli, ali uz samo bod više od Borusije iz Dortmunda. Ekipa iz Leverkuzena na šestom je mestu i ima šest bodova manje od Frankfurta.