LIDS SA IGRAČEM MANJE NADIGRAO SITI: Liverpul jedva protiv Aston Vile (VIDEO)

Lids je u 31. kolu Premijer Lige slavio protiv Mančester Sitija u gostima, rezultatom 1:2. U drugoj utakmici današnjeg rasporeda, Liverpul je uspeo u drugom poluvremenu preokrenuti protiv Aston Vile za konačnih 2:1.

Stjuart Dalas junak Lidsa

Reprezentativac Severne Irske, Stjuart Dalas, apsolutni je junak utakmice u Mančesteru. Vodstvo svojoj ekipi doneo je u 42. minuti, da bi samo nekoliko minuta kasnije, štoper gostiju Lijam Kuper napravio neoprezan start i ostavio svoju ekipu sa deset igrača. Siti je tek u finišu poluvremena uspeo da izjednači preko Ferana Toresa, da bi u sudijskoj nadoknadi usledio šok za domaće. Stjuart Dalas je ponovo zabio, ovoga puta na asistenciju Ezgjana Alioskog, za konačnih 1:2. Odličnu utakmicu pružili su gosti iz Zapadnog Jorkšira i tako po ko zna koji put pokazali da nisu slučajno u najjačem rangu engleskog fudbala.

Liverpul teško protiv Vile

Ponovo su „Redsi“ imali tešku utakmicu protiv ekipe iz Birmingema. Na poluvremenu su gosti, golom Olija Votkinsa, poveli 0:1, da bi samo nekoliko minuta kasnije gol Firmina poništen odlukom VAR-A, sa kojom se ni ovog puta mnogi nisu složili. U drugom poluvremenu Liverpul je došao do potpunog preokreta. Prvo je Mohamed Salah izjednačio na 1:1, da bi važnu pobedu domaćima doneo Trent Aleksander-Arnold sjajnim šutem izvan šesnaesterca. Ova pobeda je bar na trenutak Liverpul vratila na četvrtu poziciju na tabeli.