Lids u gostima razmontirao Barnli

Lids je u okviru 36. kola Premijer lige, ubedljivo slavila na Turf Muru protiv ekipe Barnlija rezultatom 0:4.

Iako ova utakmica nema preteranu rezultatsku važnost, s obzirom da su i jedna i druga ekipa već odavno ispunile svoje primarne ciljeve, a to je sigurno mesto u najjačem rangu engleskog fudbala i sledeće godine, videli smo čak četiri gola. Lids je na poluvremenu otišao pri minimalnom vodstvu, golom Matijaša Kliha u 44. minuti.

Gosti su u drugom poluvremenu udvostručili prednost nakon maestralnog gola Džeka Herisona u 60. minuti. Ezgjan Alioski je šutao izvan šesnaesterca, a loptu je na putu prema mreži, engleski vezista petom skrenuo u ugao koji golman Barnlija nije mogao da pokrije.

Preostala dva gola za Lids postigao je sjajni Rodrigo u samo dva minuta razmaka, nakon što je zamenio umornog Patrika Bamforda u 58. minuti utakmice. Lids je ovom pobedom na sigurnom desetom mestu sa čak 57 posignutih golova, što je više od pojedinih, bolje plasiranih ekipa, kao što su Arsenal, Everton, Vest Hem i Čelsi.