Liga Evrope dobila polufinalne parove

Kompletirani su polufinalni parovi ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope. Mančester Junajted igraće protiv Rome, dok će u drugom polufinalnom duelu snage odmeriti Viljareal i Arsenal.

Mančester Junajted je ponovio rezultat iz pre utakmice, te su na „Old Trafordu“ slavili protiv Granade rezultatom 2:0. Strelci za „crvene đavole“ bili su Edinson Kavani u šestoj minuti dok je drugi gol u sopstvenu mrežu pospremio Žesus Valjeho.

Tadićev Ajaks ipak nije uspeo da prođe Romu. Iako su delovali kao ozbiljnija ekipa večeras na terenu, rezultat je na kraju bio 1:1, odnosno ukupno 3:2 za ekipu iz Rima. Poveo je Ajaks preko Brajana Brobija, odmah po njegovom ulasku u igru početkom drugom poluvremena, a igrao se 49. minut. Samo pet minuta kasnije, gostima je poništen gol koji je postigao Dušan Tadić, nakon što je sudija Antoni Tejlor tražio pomoć od VAR sobe, bez obzira na to što se nalazio odmah pored mesta gde se desio sporni prekršaj. U 72. minuti lopta je srećno doputovala do Edina Džeke koji ne maši zicere, te su Rimljani obezbedili polufinale gde će snage odmeriti sa Mančester Junajtedom.

Arsenal je u gostima u Pragu demolirao Slaviju rezultatom 0:4. Nisu gosti gubili vreme pa su rešili pitanje pobednika već u prvom poluvremenu. Golove za „tobdžije“ su postigli redom Nikolas Pepe (18′), Aleksander Lakazet (21′ pen, 77′) i Bukajo Saka (24′). Gosti su se ovom pobedom iskupili navijačima za nerešen rezultat u Londonu i rezervisali polufinalni duel sa španskim Viljarealom.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Тадићев Ајакс елиминисан, Арсенал убедљив, пораз Динама у Шпанији

Dinamo ipak nije uspeo da se plasira u polufinale, jer je ekipa Viljareala na svom stadionu slavila rezultatom 2:1 i tako sa obe pobede u dvomeču prošla u polufinale. Golove za domaće postigli su Pako Alkaser (36′) i Džerard Moreno (43′). Utešni gol za Dinamo, postigao je Mislav Orsić u 74. minuti.