Lil na turski pogon savladao Nicu, rivalima za titulu ponestaje utakmica

Fudbaleri Lila pobedili su u okviru 35. kola francuske lige ekipu Nice rezultatom 2:0 i tako napravili važan korak ka potencijalnom osvajanju titule.

Apsolutna dominacija domaćih od početka do kraja krunisana je statističkim podatkom da fudbaleri Nice nisu uputili nijedan šut ka golu protivnika, ni u okvir, ni van njega.

Već u 13. minutu iskusni napadač Burak Jilmaz bio je strelac. Očaj gostiju postao je veći kada su u 48. minutu ostali sa igračem manje, a samo deset minuta nakon toga još jedan turski reprezentativac Zeki Čelik postigao je gol. Rezultat koji su postavili turski internacionalci nije se menjao do kraja utakmice.

Francuska Liga 1 ima neuobičajeno neizvestan finiš, 5 kola pre kraja čak četiri ekipe bile su unutar 3 boda i u prilici da budu šampioni Francuske. Lion je ispao iz trke pa na tri kola do kraja borbu za titulu vode Lil, kao lider na tabeli, PSŽ i Monako.