Lil na vrhu Francuske posle deset godina!

Fudbaleri Lila uspeli su da pobede Anže na gostovanju rezultatom 0:2 u poslednjem kolu i tako donesu prvu titulu u Lil još od 2011. godine. Ovo je peta titula u istoriji kluba za popularne Doge.

Čvrst fudbal igrao se u Anžeu, ali to nije sprečilo goste da već u desetom minutu otvore utakmicu. Džonatan David bio je strelac 13. put ove sezone, i tako doveo svoj tim u prednost. Isti igrač izborio je penal u nadoknadi prvog dela igre, a siguran sa bele tačke bio je 35-godišnji Burak Jilmaz. Turski veteran postigao je čak 16 golova ove sezone u francuskom šampionatu.

Anžeov Anđelo Fulgini smanjio je na 2:1 u 92. minutu igre, a nakon toga je usledio sudijski zvižduk koji je započeo šampionsko slavlje gostiju.

To je bilo dovoljno da prošlogodišnjem vicešampionu osigura mesto prvaka Francuske za ovu sezonu.

PSŽ pobedio, ali nije slavio

PSŽ je uspeo da savlada Brest sa 0:2 u gostima, ali njihovi bodovi bili su uzaludni u slučaju trijumfa lidera tabele. Kako je Lil pobedio, Parižanima je ostalo samo drugo mesto.

Niko Kovač odveo Monako u Ligu šampiona

U borbi za treće mesto, poslednje koje vodi u Ligu šampiona, Monako je izašao kao pobednik. Ekipa iz Monte Karla nije savladala Lens koji se borio za šesto mesto, ali je njihov rival za tu poziciju prošao još gore. Lion je izgubio kući od Nice i tako završio tek četvrti.

Lens ipak bez Evrope, Ren u novom takmičenju

Ren je morao da pobedi Nim kako bi izborio mesto u Ligi konferencija, uz povoljan rezultat Lensa i Monaka. Kako je Lens remizirao, tri boda bila su dovoljna Renu da ponovo na svom terenu dočeka evropski fudbal.