Lil sve bliži tituli, Jilmaz nastavlja da rešeta

Fudbaleri Lila osvtarili su pobedu na gostovanju u Lensu rezultatom 0:3 u 36. kolu i tako se značajno približili tituli prvaka Francuske. Ova pobeda znači da PSŽ sutra mora da pobedi Ren ako želi da ostane u trci za Ligu 1.

Lens je zagorčao sebi ovaj susret već nakon 4 minuta igre. Seko Fofana je napravio penal, a Burak Jilmaz bio je nemilosrdan sa bele tačke.

Imali su domaći veći posed, napadali su gol Majka Manjana, a onda je dobru igru upropastio Klemen Mišelan koji je u samo 6 minuta dobio dva žuta kartona. Od 35. minuta Lens je imao igrača manje.

Pet minuta kasnije stigla je kazna za tu glupost, Lil je iskoristio brojčanu nadmoć i povećao prednost na 0:2. Gol je ponovo postigao Jilmaz, ali ovog puta Turčin je to učinio iz igre. Iskusni napadač ispostavio se kao fenomenalno pojačanje, sa ova 2 gola postigao je ukupno 15, a čak 5 je dao u poslednja 3 meča – kada je najpotrebnije.

Gosti su imali rešenu utakmicu, ali nisu želeli da se zaustavljaju. Talentovani kanadski fudbaler Džonatan David naleteo je na odbijenu loptu i poslao je u mrežu, a takav rezultat zadržao se do kraja meča.

Lens je nakon ove utakmice pao na šestu poziciju na tabeli, do kraja im ostaje borba za peto mesto sa Marsejom i Renom.

Lil ima 79 bodova na samom vrhu tabele i sada je sigurni učesnik Lige šampiona sledeće sezone. PSŽ je drugi sa 75, uz utakmicu manje. Doge do kraja igraju sa 12. Sent Etjenom, i 13. Anžeom koji su već izborili opstanak, a za ulazak u gornju polovinu tabele nemaju šanse.