Lilu samo bod protiv Svetaca, PSŽ im ponovo diše za vratom

U nedelju u terminu od 21 čas odigrane su sve utakmice 37. kola francuske Lige 1. Lil se dosta namučio protiv Sent Etjena i izvukao samo bod u meču bez golova, dok je PSŽ lako savladao Rems i sada je ponovo samo bod iza prvoplasirane ekipe.

Šampion u Francuskoj, kao i u Španiji, biće odlučen u poslednjem kolu šampionata.

Parižani su imali daleko lakši posao od očekivanog. Već u 10. minutu isključen je Abdelhamid, štoper Remsa, napravivši pritom penal. Nejmar je bio precizan sa bele tačke i doveo svoj tim u rano vođstvo. Samo desetak minuta kasnije, gosti su napravili grešku u odbrani koju je iskoristio Mbape i povećao prednost na 2:0.

U drugom poluvremenu Markinjos je pokazao da njegovi golovi nisu slučajni i postigao svoj četvrti pogodak u sedam mečeva. Moiz Kin u 90. minutu samo je potvrdio pobedu svojim 13. golom u sezoni. To je ostao i konačan rezultat, pa se PSŽ tako približio Lilu na samo bod, a za titulu će im u poslednjem kolu biti potrebna pobeda uz novi kiks Lila.

Lil zakomplikovao svoj pohod ka tituli

Iako ovaj meč nije imao rezultatski značaj za Sent Etjen, oni su ušli u meč vidno raspoloženi da pokvare planove Lila. Prvo poluvreme prošlo je bez mnogo šansi, uz to da ih je bilo više za Sent Etjen.

Trostruka izmena u 63. minutu donela je domaćima svežinu, ali ne i nešto više od toga. Konačan rezultat ostao je 0:0 uz brojne promašaje Doga u finišu, pa će Lil, za kojim PSŽ sada zaostaje samo bod, u poslednjem kolu protiv Anžea morati da ide na sva 3 boda kako bi osigurao titulu.

Što se tiče borbe za Evropu, drugo mesto (grupna faza LŠ) matematički je još uvek otvoreno za Monako koji se nalazi na trećoj poziciji. Treće mesto, koje vodi u kvalifikacije za LŠ u dometu je i Liona koji je samo bod iza Monaka.

Marsej je na petoj poziciji koje vodi u grupnu fazu Lige Evrope, ali je zato borba potpuno otvorena između trenutno šestoplasiranog Lensa i Rena koji je samo bod iza njih.

Nim i Dižon zvanično su ispali su iz lige nakon ovog kola. Na poziciji 18, koja vodi u baraž sa petoplasiranim iz Lige 2, mogu da završe čak šest ekipa. Trenutno se na tom mestu na tabeli nalazi Nant.