LIVERPUL SIGURAN U LONDONU: „Građani“ vratili „Lisicama“

Liverpul je u okviru 30. kola Engleske Premijer Lige savladao Arsenal u gostima a rezultat je bio 0:3. U utakmici koja je prethodila Lester je dočekao Mančester Siti koji je u drugom poluvremenu uspeo da odnese bodove sa gostovanja i učvrsti prvu poziciju.

Reklo bi se da se Mančester Siti osvetio Lesteru za poraz iz prvog dela sezone ali ipak nije ova pobeda nije bila tako ubedljiva kao ona od 2:5 koju su upravo lisice ostvarile u Mančesteru. Skoro sat vremena uspevali su igrači Lestera da odolevaju pritisku, da bi ipak poklekli u 58. minuti kada je Bendžamin Mendi pogodio za 1:0 a potvrdu pobede postavio je Gabrijel Žezus u 74. minuti. Imao je Lester svoje šanse, ali ipak nedovoljno za bodove u ovoj utakmici. Mančester Siti je sa ovom pobedom 17 bodova ispred drugoplasiranog gradskog rivala Mančester Junajteda koji do sutra ima dve utakmice manje.

Liverpul je na gostovanju na Emiratima, uspeo da pobedi Arsenal rezultatom 0:3. Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu, a najistaknutiji igrač je svakako Diogo Žota koji je svojim ulaskom u drugom delu utakmice rešio pitanje pobednika. Portugalac je dva puta pogađao mrežu, prvi put u 64. minuti, samo tri minuta nakon ulaska u igru, a drugi put u finišu utakmice, 82. minutu. Pored njega u strelce se upisao i Mohamed Salah koji je ovim golom izbio na prvo mesto najboljih strelaca Premijer Lige ove sezone, prestigavši bar do sutra Harija Kejna koji ima jedan gol manje. Liverpul je ovom pobedom došao na peto mesto i nagovestio veliku borbu za Ligu Šampiona, što se od „Redsa“ svakako očekivalo.