Lojd i Davidovac promašili za titulu: Majstorica u Beogradu za naslov šampiona (VIDEO)

Košarkaši budućnosti savladali su posle preokreta ekipu Crvene zvezde u Podgorici rezultatom 81:80 i tako zakazali odlučujući duel u Pioniru za titulu ABA lige. Imala je zvezda preko Lojda i Davidovca dve šanse da okonča finalnu seriju već u ponendeljak, ali lopta nije htela u koš.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Džastin Kobs sa 21 poenom i 7 asistencija, Luka Mitrović ga je pratio sa 13 poena.

U ekipi Dejana Radonjića Džordan Lojd je imao karakteristično veče. Sjajni skorer je upisao 23 poena, dok su Dobrić sa 13 i Noko sa 12 takođe bili dvocifreni.

Crveno-beli su bolje započeli ovaj meč serijom od 15-2, u kojoj je Džordan Lojd postigao osam poena, i nagovestili da ne žele da se iz Morače vrate bez titule.

Međutim, ušla je i Budućnost u dobar ritam, pa su se vratili iz minusa od 11 poena kada su pogađali Edžam, Popović i Kobs.

Usporila je Zvezda, Budućnost je imala priključak, nošena Kobsom, ali i pomoći sa tribina, pa se u drugu četvrtinu otišlo sa četiri poena prednosti za goste.

Lojd je i drugu deonicu otvorio sjajno, trojkom i asistencijom, ali je Budućnost imala odgovor preko odličnog Edžama. Bivši kapiten Zvezde Luka Mitrović igrao je odlično na oba kraja terena za Budućnost i vratio ih je u igru u drugoj deonici.

Nije Budućnost puno pogađala sa distance , tek jedna pogođena trojka u prvom delu meča, a nisu velikog uspeha imali ni sa linije penala. Ipak, opet su bili tu, nadomak svog rivala, koji je u igrao u serijama.

Zvezdi je pripalo poluvreme, slično se nastavilo i u nastavku, ali ono što je bio problem za Budućnost jeste povreda Vilija Rida, koji se požalio na bol u preponama. Važnom trojkom Branka Lazića, Zvezda je stigla do devet poena prednosti, a Milojević je pokušao zaustaviti nalet gostiju tajm-autom.

Kod gostiju ni Dela Vale, ni Danilo Nikolić nisu pogađali kao u prethodnim susretima. Upravo su oni u prethodna dva meča unosili nemir u tabor beogradskog tima. Drugom trojkom Lazića, Zvezda je došla i do dvocifrene prednosti sredinom trećeg kvartala. Ubrzo je Lojd nastavio sjajan period Crvene zvezde koja je došla do najveće prednosti na utakmici (+12).

Lojd, Volden ,Ivanović

Serijom od 8:0, Budućnost je smanjila razliku, ali je bitnu trojku u tom momentu pogodio Dejan Davidovac za ekipu Dejana Radonjića. Kori Volden, koji je crveno-bele navikao na sigurne partije, ove večeri je bio izuzetno loš. Gubio je lopte, grešio u napadima pri organizovanju igre, pritom ništa nije pogađao. Njegov nesportski faul nije previše koštao Zvezdu u tim trenucima. Zvezda je sa prednošću ušla i u poslednji kvartal.

Hol tokom meča nije uzimao puno šuteva, ali kada je bilo potrebno, kao što je to bio slučaj na startu četvrte deonice, ubacivao je za Zvezdu. Lojd je briljirao na ovoj utakmici, u momentima kada Zvezda nije imala druga napadačka rešenja, igrači Dejana Milojevića nisu imali odgovore za Amerikanca koji je doneo novih +10 za svoj tim.

Nije se predavala Budućnost, pa su Nikolići sa pet poena ubrzo prepolovili razliku. Problem za Milojevića predstavljala je i činjenica da više nije imao niti jedan tajm-aut, a na semaforu je bilo više od sedam minuta do kraja. Međutim, Kobs je ponovo stvorio poene crnogorskoj ekipi i bilo je -2 na pet i po minuta do kraja, ali Lojd trojkom ponovo odovodi Zvezdu na sigurniju prednost,

Gosti su imali probleme sa faulovima, bilo je nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka od kojih se svakako ističe faul koji je dosuđen Lojdu nad Ivanovićem. Tada je Budućnost prvi put od početka duela povela. Ubrzo je Noku dosuđen peti faul i Radonjić je ostao bez jednog od svojih aduta na ovom meču.

Dobrić je poenima i asistencijom za Kuzmića omogućio Zvezdi da ponovo povede na minut i po do kraja. Zoran Nikolić je poenima sa penala izjednačio, da bi Lojd u narednom napadu promašio sa poludistance. Budućnost je imala poslednji napad, Lazić iskoristio svoj peti faul i faulirao Kobsa, a Amerikanac je pogodio jedno od dva bacanja. Sedam sekundi, posle tajm-auta, ostalo je Crvenoj zvezdi da odredi epilog ovog meča i serije.

Lojd je napravio sebi prostor, promašio šut, ali je lopta pripala Zvezdi na sekund do kraja. Davidovac je zatim promašio za titulu i Budućnost je poravnala rezultat u seriji.

Peti meč finalne serije na programu je u petak od 20. 30 u Beogradu.