Lojd u ludom finišu ‚‚ukrao“ pobedu Cedeviti Olimpiji i doneo crveno-belima 20. pobedu u ABA ligi (VIDEO)

Crvena zvezda je nakon triler završnice uspela da slavi protiv Cedevite Olimpije i zabeleži svoju 20. pobedu u ovosezonskom takmičenju ABA lige. Izabranici Dejana Radonjića su ovom pobedom praktično osigurali drugu poziciju pred plej-of, ako ne bude nekih većih iznenađenja do kraja šampionata.

Najefikasniji kod domaćina bili su Lojd sa 19 i Davidovac sa 17 poena, dok su ‚‚Zmajeve“ predvodili Peri sa 19 i Blažić i Rupnik sa po 14 postignutih poena.

Prva deonica je nagovestila neizvesnu borbu dve ekipe, pošto su se ekipe čak šest puta smenjivale u vođstvu.

Druga četvrtina je bila i najefikasnija, domaćini su nametnuli svoj tempo, a Lojd je izgledao kao čovek na misiji da sruši goste iz Ljubljane. Pored toga crveno-beli nisu uspevali da dođu do osetne prednosti, +7 je bilo najveće vođstvo Zvezde u prvom poluvremenu, ali su gosti uspeli da se konsoliduju i potpuno vrate u utakmicu. Na pauzu je ekipa Dejana Radonjića otišla sa samo poenom prednosti.

U drugom poluvremenu smo gledali znanto čvršću utakmicu stegla se ruka i jednima i drugima. Davidovac i Lojd su pogađali najčešće za Crvenu zvezdu, dok su ostali bili u kontra ritmu. Ništa nije bilo bolje ni u ekipi Jurice Golemca, ali su gosti uz nekoliko teških pogodaka uspeli da održe priključak.

Domaćin je na 15 sekundi do kraja imao -3, ali su, ipak, uspeli da na volšeban način, sa linije slobodnih bacanja slave. Cedevita Olimpija nije htela da dozvoli trojku prilikom rezultata 81:78, Lazić je pogodio jedno od dva, da bi Lojd uhvatio loptu posle ofanzivnog skoka. U nastavku je Volden bio fauliran, nakon čega je ubacio dva penala. Potom u ključnom posedu Lojd krade živu loptu Periju, da bi zatim fauliran bio i Marko Simonović, koji je pogodio prvo slobodno bacanje, a drugo namerno promašio, za kraj drame u Pioniru.