LONDONSKI DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA: Arsenal preokretom do tri boda, Nestvaran gol Lamele! (VIDEO)

Arsenal je na svom stadionu uspeo da savlada gradskog rivala Totenhem rezultatom 2:1.

Derbi Severnog Londona između Arsenala i Totenhema zasigurno je opravdao očekivanja ljubitelja fudbala, što se ne bi moglo reći za prethodne, ovosezonske derbije. Od samog početka Arsenal je pokazao veliku želju pa se prvih 15 minuta fudbal igrao ispred gola Totenhema. Ono što zabrinjava navijače Totenhema ali i ljubitelje fantazija je svakako povreda Sona u 20. minuti prvog poluvremena. Njega je zamenio sjajni Argentinac Erik Lamela koji je deset minuta nakon ulaska izveo čuvenu „rabonu“ i savladao golmana Arsenala.

Izjednačenje domaćima doneo je mladi Norvežanin Martin Edegard u finišu prvog poluvremena. U drugom poluvremenu nije manjkalo uzbuđenja. Nespretna reakcija štopera Totenhema Devinsona Sančeza dovela je Arsenal do penala koji je iskoristio napadač Aleksandre Lakazet.

Erik Lamela je u finišu drugog poluvremena uspeo da spektakularan gol „uprlja“ nepotrebnim startom koji sudiji Majklu Oliveru nije ostavio ništa drugo, nego da pokaže crveni karton. Tako je Totenhem poslednjih 15 minuta igrao sa igračem manje. Do kraja im je poništen gol zbog ofsajda Harija Kejna, koji je odmah nakon toga iz slobodnjaka pogodio stativu. Rezultat je ostao 2:1 u korist domaćih.

Totenhem tako ostaje na sedmom mestu, dok se Arsenal nalazi na desetoj poziciji. U narednom kolu Arsenal očekuje još jedan londonski okršaj protiv Vest Hema dok Totenhem putuje u Birmingem gde gostuje Aston Vili.