LONDONSKI DERBI PONOVO ISPUNIO OČEKIVANJA: Šest golova i povratak Arsenala! (VIDEO)

Londonski derbi između Vest Hema i Arsenala bio je prava fudbalska poslastica. Ekipa Arsenala je uspela da stigne zaostatak od tri gola i osvoji bod u neizvesnoj utakmici.

„Čekićari“ su poveli preko Džesija Lingarda u 15. minuti utakmice da bi odmah u sledećem napadu upravo on asistirao Džerodu Bovenu za 2:0. U finišu poluvremena mrežu je dva puta pogađao sjajni Čeh Tomas Souček, ali na nesreću svog tima jedan od golova, češki div pospremio je u sopstvenu mrežu. Džonatan Mos je svirao kraj poluvremena a rezultat je bio 3:1 za domaće.

Drugo poluvreme bila je repriza prethodnog Londonskog derbija u kome je upravo ekipa Vest Hema uspela da napravi veliki preokret i stigne zaostatak Totenhema koji je vodio 3:0, samo je ovog puta protivnik bio drugi, a sreća na suprotnoj strani. Povratak Arsenala nagovestio je iskusni štoper Vest Hema, Kreg Douson koji je postigao još jedan autogol na utakmici. Za konačnih 3:3 pogodio je, Arsenalov napadač Aleksandar Lakazet, koji se nalazi u odličnoj formi.

U sledećem kolu ekipi Arsenala dolazi aktuelni šampion Liverpul, dok Vest Hem gostuje Vulverhemptonu.