Londonski derbi za pamćenje: Vest Hem stigao do potpunog preokreta (VIDEO)

Vest Hem je u okviru 15. kola Premijer lige savladao gradskog rivala, Čelsi rezultatom 3:2.

Odličan londonski derbi je iza nas, a deblji kra izvukli su plavci kojima je mesto na čelu tabele sada itekako poljuljano.

Čelsi je prvi došao do vodstva u 28. minutu nakon što je Mejson Maunt odlično ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Tijago Silva koji glavom matira Fabijanskog.

U finišu prvog poluvremena, ogromnu grešku u predaji lopte napravio je Žoržinjo, a njegovim stopama krenuo je i golman Mendi koji je skrivio penal.

Manuel Lancini bio je precizan sa 11 metara, te je uspeo izjednačiti rezultat.

Samo četiri minute kasnije, plavci su uspeli preuzeti vodstvo, a za to je najzaslužniji bio Mejson Maunt koji je odlično pucao i pogodio golmanov bliži ugao za vodstvo na poluvremenu.

Potpuni preokret Vest Hema usledio je u drugom delu.

Džerod Boven je u 56. minutu ispalio projektil sa ruba šesnaesterca i pogodio donji levi ugao sa 2:2.

Potpuni preokret Vest Hemu doneo je Artur Masuako, nakon što je njegov ambiciozni pokušaj završio u mreži Čelsija za 3:2.